Mentoring

Medailonek

Olga Šilingerová Vodičková


Je mi 50let a mám dvě dospělé děti. Pracovala jsem v řadě zaměstnání od brigád, dobročinné organizaci, v rámci které jsem hodně cestovala, přes jednoduchá zaměstnání, fabriky až po samostatně výdělečnou činnost. Jsem tvořivá, cílevědomá a umím pracovat systematicky i intuitivně. Umím rozpoznat výhody i nevýhody a jejich expanzi i dopad. Dokážu dobře naslouchat a rozpoznat talent a potenciál, ale i vidět jemné nuance skryté pod povrchem. Dokážu se vcítit ale být i přísná a vést k Vašemu růstu. Dokážu pracovat i s emočními a mentálními blokacemi, co Vás můžou nevědomě brzdit a bránit Vám dělat to, co opravdu milujete.


S čím Vám můžu pomoci?

Jaký mám talent, potenciál?

Jak ho využít?

Jak dosáhnu svého cíle?

Co mě čeká na cestě k cíli?

Jak si poradit s výzvami?

Jakou cenu má moje práce?

Jak se vyhnout potížím?

*

A v čem Vám to může být užitečné?


Pokud chcete pracovat anebo tvořit sami na sobě a pro sebe, nebo v různých oblastech života, všude jsou různá specifika, o kterých je dobré vědět.

Jak vidíte oblastí, kterými jsem prošla je poměrně dost a různorodost taky nechybí. A taky jsem se v životě přesvědčila, jak důležité je mít někoho kdo Vám podá pomocnou ruku a poradí Vám, když Vám dochází síly a inspirace, nebo máte pocit, že sami nevidíte širší úhel pohledu a jiné možnosti. Proto, že to neznamená, že je s Vámi konec, ale možná je to jenom tlak Vašeho osobního daru, který Vás vyzývá abyste si věřili, a objevili ho pod iluzí nepřekonatelné překážky. Měla jsem to štěstí potkat v životě opravdové přátele a moudré lidi a viděla jsem ten rozdíl, když radí člověk se zkušenostmi a moudře. Ale se spoustou věcí jsem si musela poradit sama, najít sílu i ve chvíli, když už Vám žádná nezbývá. Tak jsem jí dávala sama sobě a byla jsem oporou i pro kolegy a lidi co jsem v životě potkala. A už jsem se i poučila z řady chyb, kterými jsem si prošla. A zjistila jsem, že problém nespočívá v tom, že stojíte před překážkou. Otázka je, jestli chcete vidět za ní! Tak teď mám potěšení z toho, že můžu poskytnout toto zázemí pro někoho, kdo hledá svou cestu životem a chce se posouvat dál. Baví mě vidět, jak se z utrápeného člověka stává zase sebevědomá a silná osobnost a objevila jsem, že je to mou opravdovou vášní.

Proto, že mým cílem, je Váš úspěch.

*

Kdo je mentor, jak mentoring probíhá a co můžete očekávat?

Mentor je průvodce, který Vás vede k Vaší samostatnosti. Je to rádce, který Vás motivuje podporuje a pomáhá Vám objevit Váš potenciál a umět ho využít. Vytvoří s Vámi bezpečné prostředí, kde můžete objevovat, co se ve Vás skrývá prospěšné ale i překážky, se kterými Vám pomáhá aby, jste je překonali a nabízí Vám své zkušenosti a rady, jak si s tím poradit abyste ve svém životě anebo kariéře dosáhli vysněných cílů.

Ne každý měl štěstí na vzory, které by mu ulehčili cestu a naučil se všechno už v rodině nebo ve škole. Ale nic není ztraceno, protože se můžete naučit cokoliv, po čem toužíte i když jste se s tím do teď nesetkali. Jenom je potřeba najít vhodného průvodce, který Vás zasvětí. Kterému můžete důvěřovat i svěřit se s nedostatky a překážkami. A taky Vám laskavě, přijatelně a pravdivě řekne, kde vidí nedostatky a pomůže Vám najít řešení.

Sezení probíhají v soukromí, kde se můžete uvolnit, otevřít a řešit i témata, ve kterých se zatím necítíte sebejistě.

První setkání je seznamovací a tam si i připravíme plán, který nám bude vyhovovat a domluvíme se na pravidlech spolupráce.
Jedná se o spolupráci. Mentee (klient), si sám říká, co potřebuje. Je v jeho zájmu se vypracovat. A taky dává zpětnou vazbu na postup mentora. Postupně budeme pracovat a pružně hledat funkční postupy, aby se Vám dařilo.
Doporučuji nejméně 6 sezení, abyste mohli ukotvit informace a změny, které se budete učit, rozestupy mezi sezeními jsou zpravidla 10 dní.

Ale je možné nastavit tato setkání podle potřeby Vaší, nebo Vašeho zaměstnavatele.

Cena je 1500Kč/h


Jsem i terapeut a průvodce osobním rozvojem, a to je výhoda, protože většinou narazíme na překážky i tohoto charakteru. Ať děláme, co děláme, na cestě rozvoje našeho potenciálu můžeme narazit na skryté bloky, které jsou ukotvené hluboko v nevědomí, a to nás pak zradí v nečekané chvíli. Proto je dobré, že můžete využít i mých dovedností jako terapeutky, pokud to bude potřeba.

Terapie nejsou součástí mentoringu a v případě potřeby se domlouvají individuálně. 


Návrat ke světlu Olga Vodičková
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!